Novinky

Šedesátiletý slavík se otevírá i muzikantům amatérům!

Anketa Český slavík, v níž lidé hlasují o nejoblíbenější populární zpěváky a kapely, oslaví při letošním vyhlašování vítězů 60. výročí. Poprvé v historii ankety na galavečeru 12. listopadu zahraje skupina Lucie a pořadatelé také vzdají poctu nedávno zesnulé zpěvačce Haně Zagorové. Novinkou je i Síň slávy pro ty, kdo se zasloužili o vznik, rozvoj nebo podporu české populární hudby. Práva na pořádání ankety nově vlastní TV Nova. Její generální ředitelka Klára Brachtlová dnes novinářům řekla, že zatímco dříve televize jako vysílatel ceremoniálu měla jen omezený vliv na obsah večera, nyní bude podoba předávání cen zcela v její režii.

Po loňském novém způsobu hlasování, za kterým stál matematik a podnikatel Karel Janeček, se letos bude volit opět jinak. Jediným možným způsobem je vyplnění formuláře na webových stránkách www.ceskyslavik.cz. Každý může do konce října hlasovat v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Hudební skupina a Hip Hop a Rap. Vždy maximálně pro šest interpretů. Jednomu umělci nelze dát více než jeden bod.

Pro muzikanty amatéry je zajímavé to, že oblíbeného interpreta není nutno vybírat z předem připraveného seznamu. Je tak možné hlasovat i pro zpěváky, zpěvačky či skupiny, které znáte ze své hospody!

Zdroj: ČTK

Foto: pexels.com