MUZIKANTI co děláte? Kdo jsme?

MUZIKANTI co děláte? je profesionální magazín pro muzikanty amatéry!

Co máme my, muzikanti amatéři, společného s profesionály?

Hudba nás baví, často je pro nás vším, hudbou komunikujeme, relaxujeme, meditujeme, léčíme a sebevyjadřujeme se.

Čím se jako amatéři od profesionálů odlišujeme?

Hudba nás neživí, nemáme miliony fanoušků a lajků, hrajeme pro pár lidí a hlavně pro sebe, nemáme takový talent, méně cvičíme, neumíme to zahrát či zazpívat s takovou bravurou, a často máme doma více kytar než skutečně potřebujeme 🙂

Když si jdete jednou týdně zahrát fotbálek, nikdo se nad tím nepozastavuje. Ale chodit jednou týdně hrát s kapelou? „Proboha, kam se ten člověk cpe, to nemá soudnost, vždyť nemá talent, to už nikdy nedožene…“ (Marek Prorok, šéfredaktor magazínu MUZIKANTI co děláte)

Jsme muzikanti amatéři, ale hudba nám dělá radost a dodává energii, ať už ji děláme aktivně nebo jen posloucháme. Řada z nás si hraje jen tak sama doma pro sebe, nebo v hospůdce s kamarády. Jiní mají kytaru ve skříni, zaprášené piano, a namlouvají si, že není čas ani prostor nebo nejsou dost dobří. Když ale hrajete opravdově, nezáleží na tom, jestli zpíváte falešně nebo jste houslový virtuos!

Hudba je pro mě vším! Jako dítě mě rodiče nutili do houslí, učil jsem se na ně 8 let, ale v 15 letech si bratr v bazaru koupil kytaru Diamant od Jolany, ozvučili jsme ji přes starý kotoučový magnetofon a bylo vymalováno! (Jiří Piechowicz, muzikant a jednatel spediční firmy)

Cílem online magazínu MUZIKANTI co děláte? je podporovat, propojovat a inspirovat všechny muzikanty amatéry, ukazovat, jak blahodárnou roli může hudba hrát, když se jí otevřeme.

V rubrice Jak na to ukazujeme různé návody a nápady, co nám, zapáleným amatérům pomohlo k tomu, abychom si mohli hudbu náležitě užívat

Našim cílem naopak není psát o celbritách, profesionálech, o cestě ke slávě a následných pádech, nejsme dalším marketingovým nástrojem pro zvyšování sledovaností oficiálních hudebních kanálů.

Kromě tohoto online magazínu provozujeme rovněž uzavřenou Facebookovou skupinu MUZIKANTI co děláte?

MUZIKANTI co děláte? je prima parta muzikantů amatérů až poloprofesionálů, kteří sdílejí svoje nahrávky, nekritizují se, ale chválí, případně si poradí. Vytvářejí prostě příjemnou atmosféru ve světě, který často dokáže být velmi nepříjemný (Pavel Bortel, profesionální hasič)