FotoNovinky

Letní cíl KytarovkyOstrava: 500 muzikantů u řeky – splněno!!!

Když v lednu letošního roku vyhlásila KytarovkaOstrava letní cíl: 500 kytar u řeky, vypadalo to jako odvážná fantazie. Ale sny se mohou plnit nejen o Vánocích. Díky projektu Víkendové pěší zóny Malá Kodaň, na kterou se letos prostřednictvím sbírky Hithit složila veřejnost, se KytarovkaOstrava konala přímo v centru dění vedle Docku, a kromě stálých účastníků si zazpívali i náhodní kolemjdoucí.

„Bylo to super, překvapila mě nejen kvalitní hudba, ale také spořádanost účastníků. Organizátoři splnili všechno co slíbili, včetně vyklizení pěší zóny v dohodnutou dobu před osmou hodinou,“ pochvaluje si Dominika Gongolová, manažerka produkce Dock Ostrava.

Po osmé hodině se KytarovkaOstrava přesunula na druhý břeh Ostravice, kde přesně před rokem začínala. Na obřích schodech se pokračovalo už čistě akusticky až do jedenácté hodiny večerní.

„Kamarádi se nás ptali, jestli akce splnila očekávání, ale popravdě, více než měřitelné cíle, jako je těch 500 muzikantů, nás těší, že pomáháme vytvářet dobrou atmosféru,“ říká Marek Prorok, organizátor KytarovkyOstrava. „Pro někoho to byla rozlučka s létem, pro jiného se svobodou, někdo slavil narozeniny nebo jen tak přišel pobýt. Jak se říká v upoutávce Pražské filharmonie, hudba je nejkrásnější emoce, a my ji šíříme dál, ať už s námi hrají profesionálové nebo amatéři. To je navíc další přidaná hodnota KytarovkyOstrava, že se nemusíte bát přinést si vlastní kytaru, protože případná chyba nic nepokazí.“

Fotografie v příspěvku: Petr Karafiát