Novinky

Pět set kytar u řeky, to je letní cíl KytarovkyOstrava

Tvrdé jádro samostatné KytarovkyOstrava, která se inspirovala u KytarovkyBrno, se sešlo ve čtvrtek 19. ledna 2023 ve Studiu & Baru 432 Hz. Cílem bylo vyzkoušet si akci už bez asistence ostřílených harcovníků a zakladatelů z jihomoravské metropole. „Tentokrát jsme dali dohromady dvacet největších nadšenců, ale cílem je pět set kytar v létě v centru Ostravy, buď někde na nábřeží nebo v Komenského sadech,“ říká Marek Prorok, který KytarovkuOstrava organizuje.

Tvrdé jádro KytarovkyOstrava
Marek Prorok ve svém živlu

KytarovkaBrno vznikla před třemi lety v Brně a do Ostravy dorazila v létě minulého roku. V prosinci se konala druhá ostravská akce v porubském Sport Baru Rio. Oba večery dirigoval duchovní otec Robin Zounar, mimochodem původem z Třince. V lednu 2023 se muzikanti sešli poprvé bez brněnského dozoru a výslednou atmosféru si můžete vychutnat na videu níže.

„A jako zní vám to hodně hezky,“ okomentoval nahrávky Robin Zounar, který ve stejnou dobu pořádal akci v Brně.

„Chtěli jsme se trochu sehrát před naší první samostatnou veřejnou Kytarovkou Ostrava, která se uskuteční už za měsíc, v pátek 24. února 2023 v 18:00 v Sherlock’s Pub na Stodolní,“ říká Marek Prorok. Večerem báječně provázel a písně vybíral Tomáš Přeček, který už má s živým hraním v Sherlock’s Pubu zkušenost. Tentokrát to ale bude jiné, protože nebudou hrát muzikanti z pódia divákům u stolů. Hrát a zpívat budou všichni, kdo si přinesou kytaru nebo otevřou online zpěvník na webu kytarovkaostrava.cz

Autorka fotografií: Jana Dědková

KytarovkaOstrava ve Studiu & Baru 432 Hz 19. ledna 2023. Autor videa: Muzikanti co děláte