Foto

Nadějně vyprodáno! Proč táhnou akce, na kterých se můžete aktivně zapojit do děje?

KytarovkaOstrava uspořádala v úterý 30. dubna v BUMBUM Comedy už devátý hromadný koncert, kterého se aktivně účastní všichni příchozí. Hraje se totiž podle online zpěvníku, který je k dispozici na velkých obrazovkách i v mobilech, a který vždy ukazuje aktuální píseň včetně zjednodušených akordů.

KytarovkaOstrava začínala před dvěma lety na velkých schodech u Sýkorova mostu, a od té doby vyzkoušela celou řadu ostravských hospod i nóbl podniků. V letních měsících muzikanti hrají venku, dosud nejmasovější akce se odehrála v pěší zóně Malá Kodaň.

Ať už hrajeme venku nebo uvnitř, hlavní myšlenkou je šířit do světa pozitivní vibrace, které hudba přináší, říkají hlavní organizátoři Tomáš Přeček a Marek Prorok.

Manažerům lokací, kam KytarovkaOstrava zavítá, většinou chvíli trvá, než pochopí, že se nejedná o koncert, ale že hraje celá hospoda, a že většina osazenstva, s výjimkou Tomáše Přečka, #hrajezapivo.

V BUMBUM Comedy to bylo jinak, a přestože všechny stolky byly obsazené, a řada kytaristů ještě postávala okolo, díky perfektní obsluze nikdo na pivo čekat nemusel, zvuk byl tak akorát, aby bylo slyšet „předzpěváka“, ale aby z toho nebyl koncert.

„Je prostě vidět, že BUMBUM Comedy provozují muzikanti,“ říká Marek Prorok. „Speciální díky si zaslouží Sváťa Tulej, který s Tomášem akci domluvil, a který evidentě dobře ví, co a jak dělá.“

Všichni účastníci KytarovkyOstrava samozřejmě opět obdrží nálepky na kytaru, tentokrát se ovšem hlasovalo, která to bude. David Sasín ze studia dESIGNbAR navrhl čtyři varianty, u kterých se organizátoři nemohli dohodnout, kterou zvolit.

„A taky jsem kvůli pracovnímu vytížení zmeškal termín v tiskárně,“ uznává sportovně Marek Prorok. Nálepky budou k dispozici od příštího týdne na baru BUMBUM Comedy a samozřejmě na příští akci. Na základě měření hlukoměrem zvítězila poslední nálepka s mikrofonem.

Foto: Petr Karafiát