Pozvánky

V kavárně RUB se dnes budou otevírat šuplíky a třinácté komnaty

Milovníci slova, hudby a umění dnes se dnes sejdou v kavárně a galerii RUB na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě, aby společně oslavili kreativitu a inspiraci! „Básničky ze šuplíku“ je setkání pro všechny, kteří touží sdílet svá literární díla, bez ohledu na žánr. Básničky, povídky, eseje a další formy uměleckého vyjádření – pódium je otevřeno pro všechny.

„Naše akce není jen o slovech – o živou hudbu se postarají skvělí hudebníci z kapely Třesk, pod vedením Jiřího Neduhy. Podvečerem bude provázet Jaroslava Saidlová,“ říká organizátorka Karolina Ťažká.

Podobné akce se v kavárně RUB konají zhruba jednou za měsíc, vždy od 17:00. Kromě dnešního termínu 16. května budete mít příležitost zase 27. června 2024.

„Galerie a kavárna RUB je náš vysněný podnik, na kterém jsme usilovně pracovali několik let. Svépomocí jsme zrekonstruovali městské prostory a splnili si velký sen. Vytvořili jsme netradiční kavárnu s prodejní galerií.  Zakoupit si zde lze umělecké předměty od regionálních umělců: KERAMIKA BALABÁNOVI • ANDRZEJ CIESLAR • JANA A JAN LÖRINCZOVI • GABRIELA MAŇÁKOVÁ • ŠÁRKA MIKESKOVÁ • PETR SZYROKI • ONDŘEJ TKAČÍK  a produkty z naši dílny BOTUMY, kde se věnujeme zejména šití a návrhům desingových kousků oblečení a doplňků,“ vysvětluje Karolina Ťažká.

RUB je i místo setkávání s pravidelnými akcemi pro lidi jako jsou edukativní přednášky, kognitivní rehabilitace, kreativní dílny, autorská čtení či skupinové arteterapie.  Všechny plánované jsou k dispozici na www.rubostrava.cz.

Amatérské muzikanty by mohlo zajím, že nezisková organizace pořádá každý rok na podzim hudební mini festival Crazy Fest.

Foto: Karolina Ťažká