Rozhovor

Hudba je společnost, říká Tomáš Braun

Tomáš Braun je nadšený amatérský muzikant, pro kterého hudba znamená uvolnění, radost a hlavně společnost. Živí se jako šéf testovací laboratoře v automobilovém průmyslu a ve volném čase organizuje akce, na kterých se potkávají lidé z celé republiky.

Tomáš Braun. Foto: Jane Dědková

Když se po devítiletém vztahu rozváděl, zjistil, že se mu ze života vytratili blízcí přátelé. Veškerý jeho čas zabrala práce, rodinný život a sport.

Spolek ASAP – Adrenaline, Sport, Adventure & Party, který rozvíjí společně s Josefem Antošem, ale rozhodně není nějakým novým rafinovaným typem seznamky. Na prvním místě jde právě o společné prožitky, zážitky a poznávání nových míst a lidí.

Samozřejmě se stává, že se někdo s někým seznámí, ale to se může stát i v supermarketu, říká Tomáš. Navíc, i nově vzniklé páry s námi potom jezdí na další akce.

Úspěchem pro nás je, když díky nám lidé vystoupí ze své komfortní zóny a sociální bubliny, poznají nové přátele, začnou více cestovat, sportovat, možná zažijí nečekaný adrenalin, glosuje Tomáš.

Jeho kolega Josef Antoš se do akce vrhl s větší vervou a organizuje pravidelné týdenní pobyty v zahraničí. Aktuálně se vrací z Tenerife a plánuje červnový výlet do Španělska, včetně výšlapu na nejvyšší horu Muhlacén (3 478 m n. m.).

Foto: Archiv ASAP

Tomáš Braun se zatím drží více při zemi, o čem svědčí například víkendová návštěva Čejkovic včetně ochutnávky moravských vín. A k vínu, stejně jako k mužům i ženám samozřejmě patří dobrá muzika.

Tomáš je jedním ze zakládajících členů KytarovkyOstrava, jejíž slávu se rozhodl šířit i ve svých skupinách. Zpěvník KytarovkyOstrava je pro něj vynikající v tom, že si všichni můžou jednoduše najít stejná slova i akordy.

A co by vzkázal lidem, kteří zatím váhají, jestli se na akci ASAPu nebo KytarovkyOstrava ukázat?

„Chceš poznávat lidi? Vystoupit z komfortní zóny? Užít si hudbu, cesty, sporty, deskovky? Jsi na správné adrese! Jsme parta lidí, kteří tě zapojí a najdeš si své místo. Je spousta akcí, kde nás potkáš a každý je vítán,“ uzavírá Tomáš Braun.

Foto: Archiv ASAP