Novinky

Pražský veletrh pro milovníky hudby v areálu Kytary.cz

V Praze se po třinácti letech opět uskuteční hudební veletrh. Vznikl z hudebního Festiwallu a bude se konat od 9. do 11. září v areálu společnosti Kytary.cz v Modřanech. Na ploše 1400 metrů čtverečních zájemci uvidí výstavní expozice představitelů světového i domácího hudebního průmyslu, mohou navštívit řadu koncertů a workshopů nebo výstavu koncertního vybavení legendárního kytaristy Radima Hladíka, kterou zapůjčil jeho syn. ČTK o tom za pořádající společnost Kytary.cz informoval Roman Helcl.

„Hudebníci, producenti, milovníci hudby a hudebních nástrojů, ale i učitelé ze základních uměleckých škol a další uvidí na jednom místě renomované nadnárodní giganty i menší české výrobce a kytaráře. Zjistí, jaké jsou novinky v hudebních technologiích, ale i u výrobců hudebních nástrojů. Dorazí zástupci značek Yamaha, Roland, Fender, Hammond, Ibanez, Meinl, Tama, Hohner, Nord nebo Taylor,“ uvedl marketingový ředitel Kytary.cz Filip Černý.

Odborná veřejnost se podle něj může těšit také na menší tuzemské kytaráře a výrobce nejrůznějšího vybavení pro hudebníky.

Zároveň s hudebním veletrhem se bude ve stejné lokalitě konat třídenní hudební akce Festiwall. Kromě koncertní pocty Radimu Hladíkovi se představí například britský kytarový youtuber Chris Buck a jeho kapela Cardinal Black, hlavní scénu opanuje fusion-jazz-metalová skupina Panzerballett s hostujícím bubeníkem Virgilem Donatim a milovníky kytarové hudby potěší kytaristka Lari Basilio i její evropská souputnice Yasi Hofer. Českou scénu zastoupí například Jiří Schmitzer, bubeník Miloš Meier, písničkář Justin Lavash nebo youtuberské duo #kumst.

Hudebníci i kapely mohou na místě navštívit semináře hudebního managementu, plánování turné v zahraničí, digitální distribuce hudby nebo produkce a zvukového designu. S diváky se o své zkušenosti podělí přední čeští hudebníci jako Michal Pavlíček, Petr Ostrouchov, Beata Hlavenková, Lukáš Chromek či Jan Sládek. Kompletní program je na www.festiwall.cz.

Workshop na téma nahrávání v domácím studiu, Jan Sládek, neděle 11. 9. 2022, 13:00 – 14:00. Foto: festiwall.cz

Projekt Festiwall je součástí české hudební scény od roku 2016. Za tu dobu představil desítky koncertů a workshopů i stovky unikátních hudebních nástrojů. Doposud doprovodná akce se každý rok zvětšovala, až letos nabrala veletržních rozměrů.