Novinky

KytarovkaOstrava bude rozdávat nálepky nápaditého ostravského grafického studia

Na kytaru hrají muzikanti všech profesí, a proto není náhoda, že se mezi nimi vyskytují i grafici. V ostravském studiu dESIGNbAR působí hned dva vynikající muzikanti, Theodora Glacová a David Sasín, kteří spolu hrají ve skupině Manželská Krize.

„Nebylo příliš složité je přemluvit,“ říká organizátor KytarovkyOstrava Marek Prorok. Přestože dESIGNbAR má spoustu práce se skutečnými, tedy platícími klienty, když jim Marek Prorok vysvětlil zadání, konstatoval David Sasín se smutným úsměvem na rtech: „obávám se, že mě to bude bavit!“

Výsledkem je číslovaná řada nálepek, na něž má nárok každý účastník KytarovkyOstrava a to i zpětně, od prvního setkání ve Sport Baru Rio v Ostravě-Porubě, přes Restauraci Septim, Hudební bazar, až po aktuální akci v Radniční restauraci u řeky, která proběhne tento pátek od 18:00.

„Tvorba dESIGNbARu mě fascinuje,“ říká Marek Prorok, je v ní hravost, nápad, ale i kus poctivé profesionality. Theodora Glacová k aktuání sadě nálepek dodává:

„Úkol zněl jasně – vytvořit samolepky na kytarovky. A zde jsou! Snažili jsme se o vizuální sjednocení, o vytvoření mustru podle kterého budou samolepky jednoduše rozpoznatelné a srozumitelné. Takže černá barva, a stejné tloušťky linek. Každé místo, kde se kytarovka pořádala či pořádat bude, jsme pojali výtvarnou zkratkou a pokud nám to pasovalo, tak i hudebním motivem. Snažíme se o vtip a nadsázku. Tak ať se líbí a hlavně ať to hraje!“