NovinkyVidea

Nejlepší muzikant mezi řidiči kamionů oslavil šedesátku

Šedesátka v obci už je nějaký pátek zakázaná, ale oslavit šedesátku v obci muzikantů za to stojí, zvlášť když se někteří z nich neviděli celých čtyřicet let! Přestože dnes už Petr Hubacz žije v Plzni, setkání u příležitosti kulatého výročí uspořádal v sobotu 24. 6. 2023 v ostravském Rock Hillu, tedy v regionu, kde to v osmdesátých letech minulého století všechno začalo.

„Prostě mám narozeniny se strašným číslem a rád bych se setkal se všemi, co je mám rád. Zahraji postupně skoro se všemi svými někdejšími a také současnými muzikanty, takže myslím, že to bude hezký večírek,“ napsal Petr Hubacz skromně do pozvánky.

Petr Hubacz začínal s muzikou po boku dnes už světově proslulého mandolinisty Radima Zenkla ve skupině Tyrkys. V roce 1999 s Radimem Zenklem nějakou dobu pobýval v Americe, aby po návratu založil vlastní kapelu Prsten, s níž hraje dodnes. Profesí je řidič kamionu, tedy muzikant amatér, k hudbě ale přistupuje velmi profesionálně, také díky obrovské porci talentu, ať už skladatelského nebo interpretačního. Zejména jeho fernetově medový hlas je nezapomenutelný!

Na otázku, co pro něj znamená hudba dnes, odpovídá, že mu zachránila život. Aniž bychom zabíhali do intimních detailů, v nejtěžších životních chvílích to můžete buď vzdát, anebo popadnout kytaru a dát životu další šanci. Ne druhou, ale třeba šedesátou. Ona to určitě nepočítá, protože je věčná a nekonečná!

Titulní foto: Andrea Karmanová

Zrzavá řeka Petra Hubacze a jeho kapely Prsten. Video: Marek Prorok