Profi okénko

Světlo a legendy zazáří ve Valmezu

Ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku se v pátek 23. září uskuteční festival Světlo Valmez. Nabídne propojení videomappingu a světelných instalací s hudbou, uvedl mluvčí valašskomeziříčské radnice Jakub Mikuš.

Festival se bude konat čtvrtým rokem. „Letos jsme připravili program pro celou rodinu, který nabídne unikátní propojení ojedinělých světelných instalací, hudebních vystoupení a tanečních představení. Festival zahájíme na náměstí koncertem místní legendy – kapely Mňága a Žďorp, kterou vystřídá další valašskomeziříčská parta Gorilpop. Pomyslnou tečku za hudebními vystoupeními udělá populární Kapitán Demo se svou show,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Hlavním dějištěm videomappingové show bude zámek Žerotínů. „Skupina 3APES pro letošek připravila 270 stupňový 3D mapping, který bude v průběhu večera k vidění celkem ve třech opakováních. Mimo něj si mohou návštěvníci připomenout videomappingy z prvních tří ročníků. Bude toho ale mnohem víc a lidé se mohou těšit na opravdu bohatý program,“ uvedla Wojaczková.

Ulice mezi zámkem Žerotínů, mostem přes Bečvu a tržnicí ožijí světelnými objekty českých a zahraničních umělců. K vidění budou tři desítky instalací. Část programu Světla Valmez bude i na nábřeží u Hospůdky Přístav, kde bude letní kino, promítne i klip Markéty Irglové Among The Living. Vstup na festival je zdarma.