Jak na to

Soumrak kytarových kabelů? Otestovali jsme levný Yuer

Možná si pamatujete na slavný filmový výrok: „I skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále“. Ve stejném duchu platí, že i muzikant amatér si může dovolit bezdrátové připojení své kytary. Muzikant amatér má dokonce často více peněz než muzikant profesionál, v tomto příspěvku se ovšem věnujeme levnému kytarovému systému Yuer YU-TR-U1 ISM 2,4 GHz, který lze pořídit například v Muzikeru za 1.190 Kč.

Přemýšlel jsem před nákupem, jestli nejít do pořádného Bosse WL-20, který stojí okolo pěti tisíc, ale nakonec jsme se s kamarádem domluvili, že zkusíme tři „Jury“, a pořádně je otestujeme. Kromě toho, co je řečeno níže na videu bych chtěl vypíchnout, že bezdrátové řešení pro mě není nadstandardním luxusem, ale naprostou nezbytností, která mě zbavuje traumatu uzlujících a vytrhávajících se kabelů.

Pokud nejste vědecky založeni, tento odstavec prosím přeskočte a běžte přímo na test. Kabely si totiž žijí vlastním životem. Nezáleží na tom, jak pečlivě je stočíte, když jsou ponechány o samotě, dokáží se vždy neomylně zauzlovat. Hovořím z vlastní zkušenosti. Jednou večer jsem šel spát a nechal v mikrofonu kabel, jehož druhý konec byl zapojený do mixážního pultu. Ráno byl na kabelu uzel!!! Když ovšem kabel pozorujet, ať už vlastníma očima nebo kamerou, nikdy k ničemu podobnému nedojde. Platí zde Heisenbergova relace neurčitosti, kdy samotné pozorování, během kterého na pozorovaný předmět vysíláme fotony, dokáže způsobit změnu chování objektu. V tomto případě se začne chovat zcela vzorně.

Ale dosti filozofie, pojďme se podívat na zcela praktický pohled a dětinskou radost z robalování nové hračky.

AKTUALIZACE: Po měsíci vzorné spolupráce najednou přestal fungovat, a momentálně je v reklamaci. Takže asi nakonec stejně ten Boss…