Jak na to

Můžete to rozjet naplno do sluchátek, ale hlídejte si záda

Jste-li vlastníkem některého ze sluchátkových zesilovačů a elektrické kytary, máte vyhráno. Nasadíte si sluchátka, zesilovač propojíte s mobilem a nekonečný jam s backing tracky může začít. Backing track si můžeme popsat jako hudební základ tvořený zpravidla bicími, basou, případně klávesami v určité tónině a hudebním stylu. Na platformě YouTube najdete tisícovky takových podkladů. Pak už jen zjistíte, jak čas díky flow rychle letí poté, co se vynoříte zpátky do reality. Dobrá rada zní: „Hlídejte si záda!“, nechcete-li skončit na sociálních sítích natočeni vaším pubertálním potomkem. Jak řekl Friedrich Nietzsche: „Ti, kteří tančí, se zdají býti šílení pro ty, kteří hudbu neslyší.“

Dnes si představíme sluchátkový zesilovač VOX AmPlug2 AC 30. Používám jej často právě na domácí hraní. Opravdu velmi příjemně mě překvapil zvuk i kvalita efektů. Nedám na něj dopustit. V malé „krabičce“ napájené dvěma AAA bateriemi  se ukrývají analogové obvody, které věrně napodobují zvuk aparátu a nabízejí také chorus, delay a reverb. Celkový dojem doladíte třemi potenciometry (gain, tone a volume). Jack je pro větší pohodlí při obsluze a zapojení otočný. Výrobce udává výdrž baterií 17 hodin, což mohu z vlastní praxe potvrdit. Při natáčení souvisejícího videa jsem AmPlug propojil s mixem a… samozřejmě to hraje. A dobře. Umím si představit, že tuhle „mikrověc“ můžete použít při pouličním hraní namísto komba a rovnou zapojit například do bateriemi napájeného Street Cube.

Na trhu najdete simulace různých aparátů od různých výrobců. VOX AmPlug2 AC30 pořídíte do tisíce korun, takže… Není co řešit – poměr cena / výkon je skvělý.

Více informací včetně ukázek efektů a hry s backing trackem najdete v přiloženém videu.