Jak na to

Už jste někdy hráli na kytaru na klavír?

Nikoli, nemáme v titulku chybu. Vyzkoušeli jsme kytaru, která hraje jako klavír nebo saxofon nebo v podstatě cokoliv.

Jak na to? Stačí mít v pokladničce necelých dvacet tisíc korun. Pro talentované profesionální muzikanty je to moc, pro nás, amatéry, průměrný měsíční rozpočet na nákup v hudebních obchodech. Přeháním, ale našetřit se na to dá.

Řeč je o kytarovém syntezátoru Roland GR-55. Takhle o něm básní výrobce na stránkách roland.com:

Roland GR-55 je revolucí kytarové syntézy s vlastnostmi, které dosud žádný kytarový procesor neměl. Je také rychlejší než kdykoliv před tím. Je současně nejpřesnější díky nově vyvinuté technologii detekce výšky tónu. Zahrnuje řadu světových modelů virtuálních kytar, baskytar, komb a zvuků syntezátorů a umožňuje pracovat se zvuky a texturami, jaké dosud nikdo neslyšel. Jak na pódiu, tak ve studiu máte okamžitý přístup k rozsáhlé knihovně připravených zvuků GR-55 od popu po rock a dalším, a to rychlou volbou tlačítky kategorií. Vítejte v přelomové éře kytarové syntézy!

Recenzi výrobku jsme tentokrát udělali trochu důkladněji – sešli jsme se na něj hned dva, Rosťa, který si syntezátor vybral a hraje s ním, a já, který byl okouzlen zvukem klavíru a chtěl si to taky vyzkoušet. Jak to dopadlo? Dozvíte se na našem novém videu!

Roland GR-55, mít či nemít?

Titulní foto: roland.com