Recenze

Na Hulváckém kopci se v pátek křičelo: FUCK CANCER!

Velkolepý koncert šesti kapel uspořádala v pátek 9. 6. v Rock Hillu energická ostravská písničkářka Lenka Mandoli, která je momentálně rovněž nadšenou členkou projektu Fuck Cancer.

Návštěvníci měli možnost vyslechnout si hudbu rozličných žánrů a také se něco dozvědět o spolku, který má ve znaku fialový klobouk. Cílem uskupení je společně vytvořit prostor, kde se propojí organizace, nadační fondy, odborníci, pacienti a jejich osobní zkušenosti v jedné platformě.

Fuck Cancer cílí hlavně na mladé lidi, kteří chtějí s rakovinou aktivně bojovat. Během večera organizátoři rozdávali fialové klobouky a diváci měli možnost organizaci finančně podpořit.

HØST a jejich Indián na válečné stezce. Foto: Thea Glacová

Akci zahájily svým prvotřídním vystoupením Bo!Bosorky – dámská kapela s ryze ženským pohledem na svět, kořeněná humorem a laškovnou elegancí. Následovala kapela HØST, těžko popsatelná veselá divočina s divadelními prvky, které potěšily leckteré dámské oko. To se prostě musí vidět!

Psinec a spol je pánská formace hrající známé folkové a bluegrassové písně podané s příjemnou nostalgií a šarmem. Manželská Krize – nemanželské hudební uskupení hrající autorské písně autorky tohoto příspěvku necháme korektně bez komentáře (ale byli prý tradičně skvělí, pozn. šéfredaktora).

Šantán – kapela slovenského výtvarníka Igora Cvacha hrála chytré a podmanivé písně s prvky blues. A jako poslední se divákům ostravského Rock Hillu představila skupina složená ze zkušených muzikantů – BandaRei. Ačkoli spolu pánové nehrají ještě ani půl roku, bylo zřejmé, že se jedná o ostřílené profíky s mnohaletými zkušenostmi z jiných kapel.

Takže pomyslná hudební třešnička na dortu dokonale zafungovala! Dopilo se, dokecalo a šlo na tramvaj. A na závěr této minirecenze bych ještě ráda zvolala: FUCK CANCER!

KytarovkaOstrava má tradici posílat veškerý zisk na charitu. Naši kolegové z KytarovkyBrno, od kterých jsme se inspirovali a kde to všechno začalo, už na neziskové projekty vybrali více než 120.000 Kč! My se nechceme nechat zahanbit, a proto na příští akci KytarovkyOstrava, která proběhne v pátek 23. 6. 2023 od 18:00 na zahrádce ostravské Radniční restaurace, budeme vybírat DO FIALOVÝCH KLOBOUKŮ na projekt FUCK CANCER. (Marek Prorok, KytarovkaOstrava.cz)

Autorka fotografií: Thea Glacová a Psinec

Titulní grafika: Lenka Mandoli