Reportáže

Do kina nemusíte jen na filmy aneb jaké heblo potřebujete na šanson?

To tak jednu listopadovou sobotu kapely Heblo a Šansonika zaplnily téměř celé Kino Retrostar v Polance nad Odrou!

Kapela Heblo si v listopadu na svou domovskou scénu v Polance nad Odrou pozvala orlovskou Šansoniku, které patřila první polovina sobotního dvojkoncertu. Nebo trojkoncertu? Ale nepředbíhejme.

Orlovská Šansonika v Polance nad Odrou. Foto: Pavel Duroň

Orlovské trio Šansonika, ve složení Lucie Bublavá (zpěv), Jan Dospiva (kytara) a Jakub Říčan (kontrabas), nejsou žádní nováčci a kromě řady odehraných koncertů mají za sebou i několik hudebních ocenění. A že to nejsou jen nějaké fráze z kapelního „sívíčka“ přesvědčili publikum od prvních tónů. Prolínání folku a šansonu, promyšlené texty, skvělý hlas Lucky a obecně skvěle fungující kapela nadchla všechny přítomné.

Heblo na své domovské scéně. Foto: Pavel Duroň

Druhá polovina patřila Heblu ve složení Eva Kozelská (zpěv), Jindra Müller (kytara, zpěv), Rosťa Honus (kytara, zpěv), Michal Skřišovský (basová kytara, zpěv) a Lasse Nielsen (bicí). Že jsou v Polance jako doma bylo vidět zejména na Jindrovi, který bez zaváhání přirozeně vyplňoval technické pauzy vzniklé šotkem řádícím v elektronice Rosťovy kytary. Takže celá lapálie byla nakonec vtipným kořením vydařeného představení.

Sice mám úspěšně za sebou nějaký ten semestr z matematiky, ale v hudbě platí trochu jiná pravidla, a dvě završené poloviny v tomto případě ještě neznamenaly konec koncertu. Příjemným překvapením a pohlazením po duši bylo společné vystoupení obou kapel, které na závěr zahrály dvě písně kapely Nerez (Kočky + Já s tebou žít nebudu) a Andělskou od Zuzany Navarové.

Autor fotografií: Pavel Duroň