FotoProfi okénko

Autoři střední generace si do Janouškova Ústí přijeli napsat sloku a nahrát písničku ke kulatinám

V pátek a sobotu 11. a 12. srpna se v areálu Cakle v Ústí nad Orlicí konal už 38. ročník festivalu folku a country hudby Janouškovo Ústí neboli Muzikanti v Cakli.

Součástí festivalu s letošním podtitulem VZPOMÍNKA NA ZAHRADU byl také textový workshop, kde si písničkáři mohli dopsat novou sloku písně.

Přinášíme fotoohlédnutí za akcí, na níž v pátek hráli: Hluboké nedorozumění, Hořký kafe, Nevermore & Kosmonaut, Ivo Cicvárek a Živo, Žamboši a Epydemye, která po skončení kocertu slezla mezi diváky, donesly se kytary a hrálo se do ranních hodin.

V sobotu bylo divadlo a dětská dílna, následovaly písně pro děti. Hlavní část zahájila Lada Šimíčková s kapelou, následovaly textové dílny. Potom hrály Madam v triku a vítěz porty Marie Tilšarová duo. Dále Monty, Kuba Horák (Kluk z Husovky), Arnošt Frauenberg, Slávek Janoušek a kapela, Jarret a na závěr Neřež, kteří stejně jako Epydemye skončili s diváky pod pódiem.

Nemocného Františka Urbance zaskočil v moderování se Slávkem Kosmonaut. Jako vzácný host přišel Michal Jupp Konečný, organizátor Zahrady. Zároveň se nahrávaly Janouškovy písně v podání všech kapel pro CD Slávek Janoušek 70.

Titulní foto: Petr Karafiát