NovinkyProfi okénko

Joa Ferfecki – osmnáctiletý objev na ostravské hudební scéně

Hledám v nekonečnosti internetového prostoru zmínky o českých muzikantech amatérech, o tom, co se kde děje a zda někde nevychází hvězda. Vychází. Každý den. Vesmír, muzika a internet se totiž rozpínají. Bohumínské Studio B jednu takovou hvězdu představuje v „přímém přenosu“.

V upoutávce na rozhovor ve Studiu B o ní píší:

Dva měsíce bodovala v hitparádě internetového Radia Ostravan píseň „Lost in your eyes“, a vyhrála ji. Její autorka Joa Ferfecki (18) pochází z Bohumína a vloni na podzim vydala své první EP „Fragilities“ v produkci Artura Országa. Studentka Waldorfského lycea v Ostravě se věnuje hudbě, divadlu, i poezii, její velkou inspirací je Billie Marten, Amelie Siba či polská alternativní scéna. Ve Studiu B si pustíme skladby „Lost in your eyes“ a „Healing“.

Joa Ferfecki už zaujala i hudebního publicistu Milan Bátora, který pro prosincový Magazín PATRIOT napsal:

Občanku nosí teprve chvíli, ale má své zkušenosti se sborovým zpěvem v ZUŠ. Její EP Fragilities sestává z intra a čtyř písniček v angličtině. Jsou to songy jednoduché, ale i rafinované. Je slyšet, že má naposloucháno a v jejím hledáčku rozhodně nefigurovaly žádné banality. „Teprve se hledám“, říká Ferfecki skromně narovinu. „Ty písně jsem napsala v patnácti a nad nějakou větší kompozicí jsem nepřemýšlela“. Takže, milá Ferfecki. To je moc dobře, že jsi svůj debut moc nepromýšlela a koncipovala jej intuitivně a spontánně. Hledej se i nadále, neb kdo se přestává hledat, je ztracen.

Autor fotografie: Studio B