Rozhovor

Hudba je pro mě vším, nikoli sláva, říká majitel spediční firmy

Jiří Piechowicz je úspěšným podnikatelem z Frýdku-Místku, který má vzhledem k povaze své práce telefon doslova přilepený k uchu. Kytara je ale vždy někdě poblíž a prach na ni nesedá. Mohl by být profesionálním muzikantem, kdyby chtěl, protože talent na to má. „Všechna sláva – polní tráva“, říká si možná v duchu. Znám ho už dlouho a v únoru 2021 jsme spolu založili uzavřenou Facebookovou skupinu Muzikanti co děláte. Půl roku poté konečně začal psát vlastní písničky. K dnešnímu datu má tři, všechny s potenciálem stát se hitem. Kdyby chtěl.

Jirko, jak ses vlastně dostal k hudbě?

Jako dítě mě rodiče nutili do houslí. Chodil jsem do nich osm let, ale v patnácti si bratr v bazaru koupil kytaru Diamant od Jolany, ozvučili jsme ji přes starý kotoučový magnetofon, a bylo vymalováno!

Na co hraješ dnes?

Na housle už ne, možná jsem i zapomněl noty, ale kytaru mám pořád po ruce, a taky samozřejmě zpívám.

Mohu potvrdit, že kromě kytary a spediční firmy SPED JAM je Jirka majitelem výrazného rockově nakřáplého hlasu. Zcela mimochodem z něj vypadne, že hrál rok v kapele se svým dobrým přítelem Davidem Stypkou. A když ho lanařila kapela Coin, doporučil jim místo sebe jednoho teenagera s docela tuctovým českým příjmením Navrátil. Mirai Navrátil.

Pokud je venku hezky, je docela možné, že Jirku najdete s kytarou na zahrádce oblíbené místecké Hospůdky U Černého kocoura.

Jiří Piechowicz a Pavel “Čáp” Dadok v Bohumíně. Foto: Petr „Pepe“ Piechowicz

S využitím materiálů Magazínu PATRIOT, srpen 2021, původní článek Marka Proroka ke stažení zde.