Uchem JendyVidea

Je tam dar slova! A přeji více hraní, ať se to usadí

V duchu testování na zvířatech začínáme s písní šéfredaktora tohoto webu, Marka Proroka, který mě vyzval ke spolupráci. Alespoň názorně uvidíte, že se není čeho bát!

Úsporná píseň amatérského muzikanta Marka Proroka, doprovázeného poloprofesionály, kteří „šli právě okolo“. Video: Marek Prorok, Rosťa Honus a Jana Dědková
Pravé ucho Jendy Sládka. Foto: Veronika Tvrdá

Mým uchem: je to hezký a v hezkým prostředí. Je tam dar slova a obstojně hrající kapela. Hlavní slogan mi trochu moc připomíná Budu tě milovat silou dvou kilowatt, který jsem kdysi někde slyšel, ale už nejsem schopen to dohledat.

Slušel by výraznější refrén, ale zase jako podkres takhle k setkání v kavárně je to OK a text to utáhne. Markovi přeji hodně koncertů, tam se to všechno usadí. Tak ať to hraje, ať to baví.

Tip k nahrávání podobných improvizovaných koncertů: nemám žádnou obecnou radu typu „místo mobilu zkuste do místnosti postavit ZOOM“. Je to vždy strašně individuální, a obecné doporučení je jen jedno. Najděte někoho, kdo to umí, a nechte ho dělat svou práci. Boty si přece taky nešijete sami.

Marek Prorok o sobě a písni: Vlastně ještě víc než hudba mě baví slovo, texty, verše, povídání, naslouchání – vystudoval jsem literární vědu, ale živil se vždy něčím trochu jiným… Málokdy mě napadne melodie – vždy spíše nějaký rým, atmosféra, nápad. Zkouším si k tomu brnkat, to trvá docela dlouho, ale když se dostaví ta správná nálada, tak to prostě poznám… A to je přesně případ téhle písně, kterou jsem dokončil loni. Nicméně sranda je, že verše z refrénu „budeme se potmě milovat / ušetříme spoustu kilowatt“ vznikly už na gymplu (1987?) jako psaníčko pod lavicí!

Písně do UCHEM JENDY prosím posílejte sem

Více informací od Jendy v newsletteru!