Nadcast

Proroctví s Theodorou Glacovou – první díl nadcastu amatérských muzikantů je na světě

Standardní podcast by měl trvat dvacet minut, maximálně čtyřicet, říká se v marketingových příručkách. Když se vám pořad protáhne nad hodinu, a to jste ještě třicet minut nelítostně smazali, nezbývá vám, než se přejmenovat na „nadcast“.

Přesně to se stalo novému nadcastu Proroctví s…, jehož moderování se ujal šéfredaktor Magazínu MUZIKANTI co děláte? Marek Prorok. Jeho prvním hostem byla Theodora Glacová, všestranně talentovaná amatérská muzikantka a textařka, profesí grafická designérka.

První díl Proroctví s…, s podtitulem profesionální nadcast pro muzikanty amatéry, poznamenaly všechny možné porodní bolesti – různá rozlišení a kvalita kamer, praskání v mikrofonech, obrazový nepořádek ve studiu. Přesto však z nahrávky tryská neskutečná energie radosti z hudby a tvoření. Thea Glacová vysvětluje, jak hudbu využívá k relaxaci, ale i k sebevyjádření nebo když se potřebuje vykřičet. Se Sylvií Bee vzpomínají na své první setkání, a roztomile si „hladí svá ega“.

Svého druhého hosta (manžela/nemanžela, Davida/Nedavida) Thea zcela odzbrojí, když mu jako první otázku položí nevinné: Miluješ mě?

Poutavé povídání, třeba o tom, jak přilákat děti k hudbě (fungují přísné zákazy: na tu kytaru nesáhneš) je proloženo pěti autorskými skladbami Theodory Glacové a jednou intimní hudební zpovědí Marka Proroka, která začíná veršem: Jsem tlustý, jako prase… Prostě vkusná a poučná zábava od začátku až do konce.

Druhým hlavním hostem Proroctví, které se bude natáčet v průběhu října, bude právě Sylvie Bee, která v prvním díle také zazpívala, ale bohužel s vypnutým mikrofonem, což se stává i nejostřílenějším profesionálům, jak mi potvrdil Jaroslav Baďura, jenž už rok moderuje úspěšný lifestylový podcast PO ČUNI, a který musel kvůli podobné technické závadě nadvakrát do Prahy.

„Na počátku byl Pavel Duroň,“ říká tajemně moderátor nadcastu Marek Prorok. „Byl to právě Pavel, který jednou okomentoval krátké video ze Studia & Baru 432 Hz slovy: a máš hotový pořad. Na tom videu jsem seděl u baru s Hankou Chalupovou a ptal se jí, jakou písničku by si vzala na pustý ostrov,“ doplňuje Marek Prorok. I tento motiv se nakonec ve finálním Proroctví s… objeví.

A byl to právě Pavel Duroň, který se už nemohl dívat na všechny zmatky okolo prvního dílu, a iniciativně se chopil role režiséra. Pokud si i další díly udrží náboj toho prvního, a k tomu se ještě zvýší kvalita zvukového i obrazového záznamu, můžeme se těšit na zrození nové legendy!

Titulní foto: MUZIKANTI co děláte?

Video verze nadcastu:

Proroctví s… V prvním díle s Theou Glacovou. Video: MUZIKANTI co děláte

Audio verze nadcastu: