Profi okénko

Netradiční oslava MDŽ – muzikantky, dámy, ženy v ostravském Parníku

Muzikantky, dámy, ženy – Lucie Redlová, Beata Bocek, Eva Ludvík Kudrnová a Alžběta Jamborová zahrají ve čtvrtek 9. března 2023 od 19:00 v ostravském Parníku.

Koncert čtyř muzikantek navazuje na úspěšný stejnojmenný projekt, pod kterým v letech 2013 – 2016 vystupovaly Lucie Redlová a Beata Bocek společně houslistkou Jitkou Šuranskou. Tyto tři významné osobnosti moravského folku a folkloru spolu odehrály téměř třicet koncertů, jež se vyznačovaly dramaturgickou pestrostí a ženskou živelností. Po úmrtí Jitky Šuranské na podzim 2019 to vypadalo na smutný konec projektu, Beata navíc žila dlouhodobě ve Švédsku.

Před Vánoci 2020 se ale dala Beata s Lucií znovu dohromady a s pomocí posil, dalších kamarádek a výborných muzikantek Evy Ludvík Kudrnové (housle) a Alžběty Jamborové (hoboj), si spolu zahrály ve streamovaném koncertu nejen své písničky, ve kterých si navzájem hostovaly, ale právě i „Jitčiny“ lidovky.

„K Ostravě jsem si udělala vztah hlavně díky Colours, na které jsem jednu dobu jezdila nepřetržitě od roku 2011, kdy jsem hostovala s Trabandem ještě na Černé louce,“ říká Lucie Redlová. „Teď už na ně nejezdím, ale díky tomu festivalu jsem mohla Ostravu aspoň trochu poznat. Jinak Parník vnímám jako podobně zásadní klub, jako je náš M-klub ve Valmezu, vzpomínám, jak jsem tam křtila s kapelou a hostem Rudy Horvathem svoji druhou desku Křižovatka a vlastně se divím, že jsem v něm od té doby nehrála! Takže se těším.“

Více informací zde